0
Košík je prázdný

  Nová výzva MPO: peníze na rychlý internet pro vaši obec

  10.06.2024

  MPO vyhlašuje výzvu na rychlejší internet

  Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) vyhlásilo I. výzvu z programu OP TAK pro aktivitu Vysokorychlostní internet. Výzva je zaměřena na zlepšení kvality a rychlosti internetového připojení a pokrytí oblastí s nedostatečným připojením. Žádosti mohou být podávány od 1. srpna do 31. října 2024 prostřednictvím portálu ISKP2021+. Na jednotlivý projekt lze získat až 228 milionů korun.

  Podpora modernizace a výstavby nových sítí

  „Potřebujeme rychlé a stabilní připojení nejen pro podnikání, ale i pro každodenní život. Proto podporujeme výstavbu a modernizaci sítí s velmi vysokou kapacitou s 4 miliardami korun z OP TAK,“ uvedl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela. Dodal, že díky tomu budou budovány nové optické sítě v oblastech, kde dosud kvalitní připojení chybí, a modernizována stávající infrastruktura.

  Novinky a rozšířené možnosti podpory

  Podporu mohou získat firmy oprávněné podnikat v oblasti elektronických komunikací, včetně poskytovatelů pevného a mobilního připojení. Výzva zahrnuje také podporu budování přípojných sítí do obcí, což rozšiřuje možnosti podpory na různé typy sítí podle místních potřeb. „V případě velkého zájmu o kvalitní projekty jsme připraveni navýšit celkovou alokaci 4 miliard korun,“ řekl Marian Piecha, vrchní ředitel Sekce fondů EU.

  Spolupráce s Českým telekomunikačním úřadem a asociacemi

  Výzva vznikla ve spolupráci s Českým telekomunikačním úřadem a asociacemi podnikatelů v elektronických komunikacích. Z evropských fondů bylo z OP PIK dosud vybudováno připojení pro více než 22 tisíc českých domácností a dalších téměř 40 tisíc je podpořeno z Národního plánu obnovy.

  Více informací k výzvě

  Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo výzvu na podporu vysokorychlostního internetu. Cílem je zlepšit internetové připojení oblastí bez kvalitního pokrytí. Žadatelé mohou získat až 228 milionů Kč na projekt. Výzva běží od 1. 8. do 31. 10. 2024. Celkový rozpočet činí 4 miliardy Kč, tato částka se zároveň může při velkém zájmu navýšit.